Brit muszlim küldöttséget fogadott a pápa

Ferenc pápa – 2017. április 6., csütörtök | 19:31

Április 5-én, a szerda délelőtti általános kihallgatás előtt találkozott Nagy-Britannia muszlim vezetőinek küldöttségével, valamint Nichols és Tauran bíborossal Ferenc pápa.


A szentatya a VI. Pál aula kistermében fogadta a brit muszlim küldöttséget, akik az integráció, nevelés és erőszak témájában megrendezett találkozón vesznek részt Rómában. A két síita és két szunnita vezetőt Vincent Nichols bíboros, westminsteri érsek kísérte el, tolmácsolva Jean-Louis Tauran bíboros, a Vallásközi Párbeszéd Pápai Tanácsának elnöke üdvözletét.

A négy muszlim vezető már jó ideje szüntelenül a béke és a vallásközi párbeszéd előmozdításán fáradozik. Ferenc pápa mindnyájuk számára példát jelent – mondta Nichols bíboros. Megköszönte a pápának a westminsteri merénylet után küldött üzenetét. „Ez az időszak további kihívást jelent számunkra, de egyben alkalmat is arra, hogy egyesült erővel hallassuk hangunkat az ország egysége, a béke, az Istenbe vetett bizalom érdekében” – fogalmazott a westminsteri bíboros érsek.

A pápa örömének adott hangot a találkozó kapcsán. „Számomra a legfontosabb, amit ma tennünk kell az emberiség érdekében, hogy meghallgassuk egymást – anélkül, hogy elsietnénk a választ.” Be kell fogadnunk testvéreink szavát, és nekünk is el kell mondanunk a véleményünket. Nagyon fontos a meghallgatás képessége. Aki rendelkezik ezzel a képességgel, visszafogott hangnemben beszél, nem kiabál. Testvérek között mindnyájunknak beszélnünk kell, meg kell hallgatnunk egymást, és nyugodtan kell keresnünk közösen az utat. Amikor meghallgatjuk egymást, és beszélünk egymással, már jó úton haladunk – hangsúlyozta a szentatya.

A találkozó után a Vatikáni Rádió francia nyelvű adásának munkatársa interjút készített Jean-Louis Tauran bíborossal, aki megerősítette: a vallásközi párbeszédben rendkívül fontos a másik meghallgatása. Három kihívást jelölt meg: az önazonosság kihívása – nem folytathatunk párbeszédet a vallásokról, ha nem vagyunk tökéletesen tisztában saját hitünkkel. A második a „másság” kihívása: vagyis a másik ember – aki nem úgy hisz, mint én, nem úgy él, mint én – nem szükségszerűen ellenségem, hanem testvérem, aki hozzám hasonlóan az Isten felé vezető úton halad. A harmadik az őszinteség kihívása: a vallásközi párbeszéd nem stratégia, hanem vallásgyakorlat Isten és embertársaink előtt, mert mindnyájan zarándokok vagyunk az igazság felé vezető úton.

Forrás: Vatikáni Rádió

Fotó: News.va

Magyar Kurír