Ferenc pápa koreai vallási vezetőkkel találkozott

Ferenc pápa – 2017. szeptember 4., hétfő | 9:00

Ferenc pápa szeptember 2-án, szombaton délben a Vatikánban kihallgatáson fogadta a Vallási Vezetők Koreai Tanácsának mintegy húszfős küldöttségét.

Hozzájuk intézett beszédében megköszönte nekik „a Rómába vezető vallásközi zarándokútjukat”. Idézett a 2014-es szöuli látogatásakor mondott beszédéből: „Az élet úton járás, és hosszú ez az út, melyet nem szabad egyedül járni. Szükség van arra, hogy együtt haladjunk a testvérekkel az Isten jelenlétében.” „És íme, most egy új szakasz előtt állunk!” – jelentette ki.

Ferenc pápa hivatkozott a II. vatikáni zsinatra, melynek jegyében az Egyház ma nem fárad bele, hogy tovább haladjon a párbeszéd némelykor még nehéz ösvényein is, és hogy előmozdítsa a más vallásokkal való dialógust. Ahogy a Nostra aetate második pontja tanítja: az Egyház „buzdítja tehát gyermekeit, hogy okosan és szeretettel folytatván a párbeszédet, és együttműködve más vallások követőivel, tanúskodjanak a keresztény hitről és életről; s ismerjék meg, becsüljék és támogassák a náluk található lelki, erkölcsi és társadalmi-kulturális értékeket”. A vallásközi párbeszéd, mely kapcsolatok, találkozások és párbeszéd révén valósul meg, értékes és Istennek tetsző feladat, egy olyan kihívás, mely a közjóra és a békére irányul.

Ferenc pápa felhívta a figyelmet arra, hogy a párbeszédet nyitottan és tisztelettel kell folytatni, mert csak így lesz gyümölcsöző. Nyitott, vagyis szívélyes és őszinte, amit azok képviselnek, akik bizalommal és őszintén fogadják az együtt járást. Tisztelettel teli, mert a kölcsönös tisztelet a feltétele és célja a vallásközi párbeszédnek. Ugyanis tiszteletben tartva az élet, a fizikai integritás jogát, az alapvető szabadságjogokat: a lelkiismereti, a vallás-, a gondolat- és a szólásszabadság jogát, vetjük meg az alapját a béke építésének – hangsúlyozta.

Utalt a Szentatya a világ mai elvárásaira, melyek együttműködésre buzdítanak bennünket többféle területen, mint a személyi méltóság szentsége, a népeket sújtó szegénység és éhínség, az erőszak elutasítása, főként amiket Isten nevének és az ember vallásos mivoltának a megszentségtelenítésével folytatnak. Ilyen téma még a korrupció, mely csak növeli az igazságtalanságot, a morális hanyatlás, a család, a gazdaság és a környezet válsága. Végül a pápa arra emlékeztetett, hogy nagyon hosszú út előtt állunk, amit alázattal és állhatatosan kell végigjárni, sohasem indulatosan, hanem a remény magvait elhintve. A Koreában megtapasztalt barátság és testvéri kiengesztelődés adjon erőt az út további folytatásához – zárta beszédét Ferenc pápa a Vallási Vezetők Koreai Tanácsának húszfős küldöttségéhez.

Forrás: Vatikáni Rádió

Fotó: News.va

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria