Erdő Péter is előadást tartott a munka jövőjéről szóló MTA-konferencián

Hazai – 2017. május 17., szerda | 18:33

A Magyar Tudományos Akadémia „A munka jövője, a tudomány és tanulás a XXI. század világában” című ülését május 16-án rendezték meg.

A munkavállalók személyes méltóságáról, a munkaerőpiac átalakulásáról, a robotizáció térhódításáról, a megszűnő és születő szakmákról és az oktatásnak a munkaerőpiaci igényekhez való idomulásáról is előadások hangzottak el a konferencián.

Az ülés első felszólalójaként Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, az MTA rendes tagja a gazdasági és a politikai döntéshozók erkölcsi felelősségéről beszélt; arról, hogy a közgazdasági folyamatok nem önjáró, az embertől független jelenségek, hanem igenis az ember által befolyásolható erők. Erdő Péter bemutatta, hogy míg a hatvanas években az emberiség a fejlődés határtalanságának illúziójába ringatta magát, addig napjainkra épp az ellenkezője történik: az átlagember a természettudományok vívmányainak beláthatatlanságát, a globális környezeti problémák megváltoztathatatlanságát, a folyamatok átláthatatlan bonyolultságát vallja, így leveti magáról a felelősséget, mondván, ő csak egy csavar a gépezetben. Erdő Péter bíboros II. János Pál pápa szavait idézve a munkavállaló személyes méltóságára hívta fel a figyelmet, kiemelve, hogy az emberi munka nemcsak a gazdaságra irányul, hanem személyes értékekkel is jár.

Az Inforádió részletes beszámolója ITT olvasható.

Forrás: Inforádió

Fotó: MTA

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria