Hatodik lett a papi teremlabdarúgó-Eb-n Magyarország

Hazai – 2017. március 2., csütörtök | 15:25

A hazai csapat a hatodik helyen végzett a papi teremlabdarúgó-Európa-bajnokságon, melyet február 20. és 23. között a horvátországi Vukováron rendeztek. A magyarok ezzel teljesítették előzetes célkitűzésüket, ami az első hat hely valamelyikének megszerzése volt.

Az Eb-n Portugália megvédte a címét, miután a döntőben biztosan, 3–0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovinát. A 3. helyet a házigazda Horvátország szerezte meg, miután 3–1-re megverte Szlovákiát.

A magyar válogatott február 21-én Olaszország ellen 1–0-s győzelemmel mutatkozott be, majd Csehországot győztük le 2–0-ra. A későbbi győztes Portugália 3–1-re intézte el a magyarokat, az utolsó csoportmeccsen pedig Horvátország örülhetett – egy megpattanó lövéssel bizonyultak jobbnak, így 1–0-ra győztek.

A 23-i zárónapon az 5–8. helyért zajló helyosztón az osztrák papi válogatott volt az ellenfél, akiken 3–1-gyel léptünk túl a félidei 2–0-s vezetést követően. A mérkőzés 4. percében Fejes Csaba szép góljával szereztük meg a vezetést. A 8. percben Farkas László passzolt Kocsis Dánielnek, aki tíz méterről nagy gólt lőtt, ehhez azonban az is kellett, hogy a labda megpattanjon egy osztrák lábon. A 15. percben ismét Fejes Csaba talált be, de rá két percre, egy védelmi hibát kihasználva, szépítettek szomszédaink. Csapatunk ezután sem állt le, bár a három ziccert már nem tudták gólra váltani.

A csapat edzője, Bozóky Imre, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) korábbi elnöke így értékelt a mérkőzés után: „Játékban előrébb léptünk. A mezőny is erősebb lett, kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Célunk az 5. hely megszerzése.”

Sajnos ez nem sikerült a Románia elleni meccsen, másik szomszédunk 2–0-ra győzött. A románok nem hagyták kibontakozni a magyar válogatottat. Az első félidő végéhez közeledve a román csapat meg is szerezte a vezetést, majd a második játékrészben egy újabb góllal beállították a végeredményt. Noha több helyzetünk is volt, ezeket nem sikerült értékesíteni, így ellenfelünk szerezte meg az ötödik helyet.

A mérkőzés után többen is értékelték a csapatból a szereplésünket. Kocsis Dániel, aki újoncként az egyik legjobbunk volt, azt nyilatkozta: „Úgy jöttünk ide, hogy mi vagyunk az ötödik legjobb csapat. Erős és kiegyensúlyozott a mezőny, de Portugália egy kicsivel a többiek előtt jár. Nem sok hiányzott, hogy a legjobb négy közé jussunk, ha többet tudunk majd együtt készülni, ez sikerülhet is. Kiváló hangulatú torna volt, a házigazdák kitettek magukért.”

Fejes Csaba szerint reális eredmény született, de egy kis szerencsével előrébb is végezhettünk volna. „Saját játékommal elégedett vagyok, bár a végére kicsit elfáradtam. Ismét előrébb léptünk játékban és szervezettségben. Több edzéssel még jobbak lehetünk” – mondta.

Farkas László úgy véli, nem lehetünk szomorúak ebben az erős mezőnyben, és örülnek a hatodik helynek is. „Erősödött a csapatok nagy része, de mi is. Nekem most a védekezésben volt nagyobb feladatom, amit igyekeztem megoldani, de gólpasszokra is futotta” – értékelte a játékot.

Magyarország papi csapata három új játékossal kiegészülve vágott neki az idei kontinenstornának. A válogatott tagjai: Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye püspöke, aki több alkalommal átvehette már a legjobb kapusnak járó díjat; Rockenbauer István ferences szerzetes; Fejes Csaba, aki a Ferencváros juniorcsapatában is játszott (Esztergom-Budapest); Farkas László (Vác); Barazsuly István szalvatoriánus szerzetes; Topsi Bálint (Szeged-Csanád); Veress Zoltán (Eger); Moldván Tibor és Stefán Zoltán görögkatolikus parókusok. A csapat legújabb tagjai szintén görögkatolikus atyák: Kocsis Dániel, Szabó Tamás és Szarka Gergely. A nemzeti együttes trénere Bozóky Imre.

A papi futsal-EB-t jövőre Olaszországban rendezik.

Forrás: Mente.hu, Szeged-Csanádi Egyházmegye

Fotó: Mente.hu