Konferencia a Pázmányon – A fény szimbolikája a katolikus teológiában

Hazai – 2015. október 7., szerda | 20:01

Az UNESCO 2015-öt „A fény évének” nyilvánította. Nemzetközi konferenciasorozat keretébe illeszkedett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kara által szervezett „A fény szimbolikája a katolikus teológiában” című konferencia, melyet 2015. október 7-én rendeztek meg a kar dísztermében.

A konferenciát Réthelyi Miklós, az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának elnöke nyitotta meg, összefoglalva a nemzetközi tudományos konferenciasorozat eddigi állomásait, valamint rámutatva a tudomány és a hit párbeszédének szükségességére.

A fény teológiai értelmezését tárgyalva előadást tartott Szuromi Szabolcs, a PPKE rektora A fény mint liturgikus és kateketikai eszköz a gótikus templomépítészet megjelenésétől, különös tekintettel a chartres-i székesegyház üvegablakaira címmel; Török József a fény és a kereszténység témájában; Kocsis Imre a fény mint fizikai valóság és mint szimbólum a Biblia tanúságtétele szerint kérdéskörében; Rokay Zoltán a fény és világosság szerepéről Fichte és Schelling filozófiájában; valamint Vincze Krisztián A nem teremtett fény fogalma és szerepe a keleti lelkiségben címmel. A konferencián a PPKE tanárai, hallgatói, valamint számos magyarországi egyetem és teológiai főiskola szakértője vett részt.


Fotó: DiscoverChartres

PPKE/Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria