Felkeresték a lourdes-i kegyhelyet a Tour de France versenyzői

Kitekintő – 2018. augusztus 2., csütörtök | 19:03

Idén július 7. és 29. között zajlott a világ legismertebb országúti kerékpárversenye, a Tour de France. A mezőny július 27-én Lourdes városából rajtolt, és néhány versenyző felkereste a kegyhelyet, hogy gyertyát gyújtson a Szűzanya tiszteletére.

KÉPGALÉRIA – klikk a képre!

Lourdes az elmúlt hetven évben nem volt állomása a Tour de France-nak. Idén néhány versenyző megragadta az alkalmat, hogy imádkozzon a kegyhelyen, Mária közbenjárását kérje és gyertyát gyújtson a jelenések barlangjánál. Ellátogatott a kegyhelyre Julien Vermote belga, Guillaume Martin és Maxime Bouet francia, valamint Andrea Pasqualon és Oliviero Troia olasz kerékpáros is.

A kegyhely honlapján elérhető videóban Andrea Pasqualon arról beszél: először jár Lourdes-ban, és nagyon megérintette ez a hely; imádkozott Isten oltalmáért.

Az idei volt a 105. Tour de France. A táv szakaszokból áll; a több mint 200 kilométeres Lourdes és Laruns közti rész a verseny 19. szakasza volt. A Tour de France valódi ünnep Franciaországban, és az egyes állomásokon mindig rengeteg szurkoló fogadja a versenyzőket.

Lourdes-ban kerékpáros körmenetet szerveztek a kegyhelyen a rajt előtti este. Az esemény alkalmából a Tarbes-Lourdes-i Egyházmegye püspöke, Nicolas Brouwet mutatott be szentmisét és áldotta meg résztvevők kerékpárjait.

Forrás: Aleteia.org; Lourdes-france.org

Fotó: Lourdes-france.org