Koreai püspökök a csúcstalálkozóról: Mintha tavasz érkezne hosszú tél után

Kitekintő – 2018. április 28., szombat | 17:31

Kim Dzsongun észak-koreai diktátor április 27-én, pénteken délelőtt átlépte a két Koreát elválasztó demarkációs vonalat Panmindzsonban, és kezet szorított Mun Dzsein dél-koreai államfővel, aki megkérdezte a vendégét, hogy ő is átmehetne-e a szomszéd országba.

Erre a kifejezett kérésre invitálta meg Kim Dzsongun a dél-koreai államfőt, hogy akkor ő is lépjen át. Ez a kölcsönös pár lépés leírhatatlan nagy örömöt váltott ki a koreai emberekben, akik 1953 óta hermetikusan el voltak szigetelve egymástól, beleértve a legszorosabb családi kötelékeket is.

A koreai, vagyis a dél-koreai püspökök meghatódottan nyilatkoztak az eseményről: ez a két Korea közötti csúcstalálkozó véget vet egy hosszú konfliktusnak, és a Koreai-félsziget békéjének mérföldköve. Ez a történelmi esemény magára vonja az egész világ figyelmét, és fordulópont nemcsak Észak- és Dél-Korea, hanem Észak-Korea és az egész világ közötti megbékélés folyamatában.

A koreai katolikus egyház az egész koreai néppel együtt a Csendes-óceánra tekint, és ünnepel. „A Koreai-félsziget két vezetője, akik a világ utolsó megosztott nemzetét képviselték, Panmindzsonban, a megosztottság jelképes helyén találkoztak” – nyilatkozott Kimhi-Dzsong, Kvangdzsu érseke, a koreai püspöki konferencia elnöke. A koreai egyház nevében sikert kíván a csúcstalálkozónak, hogy mindkét országrész számára kölcsönösen előnyös legyen: „Imádkozzunk, hogy amint a Feltámadott békét árasztott az apostolokra, adja meg azt ma is a Koreai-félsziget számára – és tartósan adja meg.” „Innen már nem lehet visszafordulni” – nyilatkozta Tedzson püspöke.

Forrás: Vatikáni Rádió

Fotó: Vatican News

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria