Tavaszi vásárral a hátrányos helyzetű fiatalokért

Külhoni – 2017. április 13., csütörtök | 17:36

Április 11-én és 12-én tavaszi vásárt rendeztek Nagyváradon hátrányos helyzetű gyermekek megsegítésére a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumban, illetve a Szacsvay Imre Általános Iskolában.

A rendezvényhez idén három civil szervezet csatlakozott: az Élet Autizmussal Egyesület, a fogyatékkal élők társadalmi integrációjával foglalkozó Hit és Fény Egyesület, valamint a Nagyváradi Caritas Catolica keretében működő Szent Erzsébet Szociális Gondozóközpont.

A vásár keretében sérült és hátrányos helyzetű fiatalok, illetve idős emberek által készített kézműves termékeket kínáltak eladásra, a bevételből pedig az őket segítő karitatív szervezetek működését támogatják.

„Egyesületünknek jelenleg tizenegy fiatal tagja van, akik csoportokban dolgozva készítették el a vásárra szánt tárgyakat. Némelyikük gyöngyöt fűzött, mások karkötőt fontak vagy képeslapokat hímeztek – mindenki a saját képességei szerint járult hozzá az eseményhez. Nagyon jó ötletnek tartom ezt a vásárt. Az iskolás gyermekek nagyon érdeklődőek voltak. Már alig várták a szünetet, hogy lejöhessenek válogatni. A legkeresettebb tárgyak a húsvéti tojások és a karkötők voltak. A bevételt arra fordítjuk, hogy az autista fiatalok munkaterápiájához szükséges fogyóeszközöket beszerezzük” – mondta Mariana Focoș, az Élet Autizmussal Egyesület egyik fiatal tagjának édesanyja.

„Én a Caritas Catolica részéről jöttem önkéntesként, és a Szent Erzsébet idősotthon lakói által készített tárgyakat hoztam eladásra. Van itt kis horgolt bagoly, amit tűpárnaként lehet használni, nagyon szép gyöngyökből fűzött láncok, csuklópántok, valamint  megtalálható az úgynevezett Szeretet Táska, amely tulajdonképpen egy apró műanyag táska, amelybe bibliai idézeteket rejtettek el” – nyilatkozta Kiss Livia, a Caritas Catolica önkéntese.

Mint hozzátette, a kezdeményezés azért nagyon jó, mert az idősotthon lakói úgy érezhetik, hogy kezük munkája valóban értékes: „Az idősek gyakran unaloműzésként is kézimunkáznak, de ha tudják, hogy van értelme, mert ez által segíthetnek másokon, akkor sokkal lelkesebben csinálják.”

Forrás és fotó: Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria