Továbbképzést tartottak Máramarosszigeten a hitmélyítő csoportok vezetőinek

Külhoni – 2017. január 31., kedd | 9:00

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye pasztorális terve szerint négyéves továbbképzésen vesznek rész a máramarosszigeti esperesség hitmélyítő csoportjainak vezetői. A továbbképzéseket a pasztorális irodák képviselői vezetik, akik január 28-án kezdték meg az esperességekben való látogatásokat.

KÉPGALÉRIA – klikk a képre!

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye pasztorális terve megvalósításának fontos részét képezik a hitmélyítő találkozók. A cél ebben a négyéves szakaszban az elmélyülés, a hívek hitének megerősítése egyéni és közösségi szinten egyaránt. Az önátadás évében a lelki utazás állt a középpontban, ezúttal, a Krisztus-közösség évében pedig a közös úton való haladásra helyezik a hangsúlyt.

A hitmélyítő találkozók hosszú lelkigyakorlatként szövik át a teljes időszakot. A hívek, csoportvezetők a plébániákon találkoznak a pasztorális irodák képviselőivel, és a megadott segédanyagot felhasználva tekintenek a különböző témákra, kérdésekre.

Minden csoportot a pasztorális irodák egy-egy képviselője kísér. A kísérők a tavalyi egyházmegyei szintű képzés után most ellátogatnak az esperességekbe, és előkészítik és levezetik a plébániákon lezajló találkozókat. A kísérők számára a püspökség időnként megerősítő képzéseket tart.

Első alkalommal, január 28-án Lepedus István és Tyukodi Beáta SJC referensek a máramarosszigeti Borromeo Szent Károly-plébániára látogattak. A találkozót indító  imában így buzdítottak: „Ti vagytok a föld sója, éljetek úgy, hogy valóban megízesítsétek mások életét.” Reszler Mihály főesperes beszédében kiemelte, hogy kellenek olyan pontok az életünkben, ahonnan újra elindulhatunk, ahonnan töltődhetünk, hogy azután a Szentlélek erejéből végezhessük feladatunkat.

A csoportvezetők beszámoltak tapasztalataikról, melyek közösségeik érését mutatják.

Lepedus István ezt követően a csoportokban megjelenő szerepekről („motor”, „megvalósító”, „forrásfeltáró”, „csapatjátékos”, „vezető”, „ötletgyártó”, „örök kritikus”, „specialista”) beszélt. Kiemelte, hogy mindegyik szerepre szükség van, és csak úgy tud a közösség jól működni, ha egyiket sem zárják ki vagy szüntetik meg. A jó vezető felismeri a szerepek viselőit, és ügyel rá, hogy mindenki az egyéniségének megfelelő feladatot kapjon. Ugyanis csak így tud jól működni a csoport.

A szerzett információkat játékkal mélyítették el a résztvevők, de jutott idő a felmerülő kihívások közös megtárgyalására, valamint tanácsadásra is.

Forrás és fotó: Szatmári Római Katolikus Egyházmegyek

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria