A francia papi kerékpárverseny győztese szerint a kerékpározás lelkiség

Megszentelt élet – 2017. május 10., szerda | 15:27

Franciaország 18., papoknak rendezett kerékpárbajnokságán május 2-án hirdettek eredményt: a versenyt a szalézi Xavier Ernst, a Franciaországi és Dél-belgiumi Szalézi Tartomány ifjúságpasztorációs megbízottja nyerte meg. A női mezőny győztese Anne Laetitia Michon nővér lett.

A franciaországi bayeux-lisieux-i egyházmegyében található Mondaye dans le Calvadosban május 1-jén és 2-án megrendezett kétnapos papi kerékpárversenyre, a „France du Clerge”-re minden püspök, pap, diakónus, szeminarista, férfi és női szerzetes benevezhetett. A bajnoki címért ötvenhat résztvevő küzdött.

A verseny a Bayeaux közelében fekvő Juaye-Mondaye településnél ért véget; az időfutamon május 2-án az apátság körül hajtottak a kerékpárosok.

A férfifutam győztese Xavier Ernst lett. „A kerékpározás lelkiség. Alázattal kell művelni” – mondta a verseny után a Párizsban élő szalézi szerzetes. A női versenyzők között Anne Laetitia Michon nővér győzelme nem okozott meglepetést.