Bálint Sándorra emlékeztek a kettős jubileumot ünneplő szegedi Karolina-iskola tanulói

Megszentelt élet – 2017. május 24., szerda | 10:50

A Boldogasszony Iskolanővérek fenntartásában működő, alapításának 145. és újraindításának 25. évfordulóját ünneplő Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium közössége május 10-én megkoszorúzta Bálint Sándornak az iskola falán elhelyezett emléktábláját.

A 2016/17-es tanév kettős jubileum a Boldogasszony Iskolanővérek fenntartásában működő szegedi Karolina-iskola számára. 145 éve történt, hogy az első Szegedre érkező nővérek megkezdték a tanítást a mai iskola elődjében, és 25 esztendeje annak, hogy a kommunizmus alatt államosított „Zárdába” visszatérhetett a rend, és megnyílt a mai Karolina.

A Bálint Sándor mennyei születésnapján tartott ünnepség a 4. osztályos Kiss Anna Róza népdalszólójával kezdődött. Faragó M. Flóra nővér köszöntőszavai után Zombori István történész, nyugalmazott múzeumigazgató, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének szegedi elnöke méltatta Bálint Sándort. Beszédében felhívta a figyelmet a néprajztudós, Alsóváros és az iskola kapcsolatára: a „legszögedibb szögedi”, az alsóvárosi templom Fekete Madonna-márványtáblájának készíttetője 1937 és 1941 között az iskolanővérek iskolájában is tanított.

A történész kiemelte Bálint Sándor alázatos és kitartó munkáját, hozzátéve: személye példa lehet, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy szentté avatása folyamatban van.

Zombori István beszéde után két diák megkoszorúzta az iskola falán elhelyezett emléktáblát, majd az ötödik osztályos Zsova Máté népdalokat énekelt.

Forrás és fotó: Boldogasszony Iskolanővérek

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria