Először tartottak kisbúcsút a lőkösházi Fatimai Szent Szűz-templomban

Hazai – 2021. október 31., vasárnap | 14:29

Az utolsó fatimai jelenés – melyhez a napcsoda kötődik – évfordulójához (október 13.) kapcsolódva október 16-án tartották az első kisbúcsúi ünnepet a 2009-ben felszentelt lőkösházi Fatimai Szent Szűz-templomban. Megáldották az újonnan elkészült festett fakazettákat, így immár 36 darabból tevődik össze a templom kórusának homlokzatát díszítő sorozat.

Az ünnepi szentmisén, melyet Fazakas Gusztáv József plébános celebrált, az eleki Sarlós Boldogasszony Plébánia ifjúsági zenekara és kórusa látta el a zenei szolgálatot.

A szentbeszédben a plébános hangsúlyozta, hogy a fatimai jelenések üzenete nem fenyegetőzés, hanem Mária istenszülői szívének szeretetteljes intelme. A Boldogságos Szűzanya nekünk, a 21. században élő emberiségnek is ugyanazt akarja tolmácsolni, mint amit 1917-ben üzent, hogy az engesztelő imádság által, az élő hit kegyelmével Isten meg kívánja menteni Szent Fia által a Szentlélekben mindnyájunk életét.

A Szűzanya anyai pártfogásával meg kell tanulnunk és meg kell élnünk személyes életünk jól felépített komfortzónájának tudatos elhagyását. Ez a lépés a másik emberhez való közeledést és az Istentől való megszólítottságunk tudatában a másik ember megszólítását kell hogy jelentse. Kilépni jól körülbástyázott, komfortos életünkből kockázat- és áldozatvállalást jelent, de megkaptuk a Szentlélektől a bátorság lelkét ahhoz, hogy minden félelmünket legyőzzük, és valóban az evangélium Krisztusát és Krisztus evangéliumát közvetíthessük személyes életünk által – buzdított Fazakas Gusztáv József.

A Szűzanya vállalta Isten üdvözítő akaratát az egész emberiség javára. Pártfogását kérve nekünk is ugyanezt kell tennünk: fenntartások nélkül, tudatosan vállalni azt, hogy Krisztushoz tartozunk. Ha ezt megtesszük, akkor valóban építjük azt a közösséget, amelynek alapja a szentháromságos egy Isten – hangsúlyozta a plébános, aki az ünnepi szentmise keretében megáldotta az újonnan elkészült festett fakazettákat; így immár 36 darabból tevődik össze a templom kórusának homlokzatát díszítő sorozat.

A szentmise végén Fazakas Gusztáv köszönetet mondott a Békés Megyei Népművészeti Egyesület Bútorfestő Szakosztálya valamennyi tagjának, akik a fakazettákat alkották.

Valódi értékmentés és átörökítés történt, hiszen a szentsimoni templom 17. században készült festett fakazettái inspirálták az alkotókat a lőkösházi templom kazettáinak megalkotásakor.

Gusztáv atya megköszönte a jaminai Zenebarát-Felebarátok közösségének is a közreműködést, akik a magyar szentek életét bemutató és életszentségüket dicsérő zenés áhítatot tartottak a búcsúi ünnepen.

A hívek búcsúfiát is vihettek haza magukkal, amelyet az eleki Sarlós Boldogasszony Plébánia Paplak-kerti Manufaktúrája biztosított.

Az ünnepről szóló bővebb beszámoló ITT olvasható.

Forrás és fotó: Szeged-Csanádi Egyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria