Térségi tanévnyitó konferenciát tartottak Esztergomban

Hazai – 2017. augusztus 25., péntek | 12:31

Augusztus 23-án immár negyedik alkalommal rendezték meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara szervezésében a térségi tanévnyitó konferenciát a Iohanneum épületében Esztergomban.

Fodor György dékáni köszöntője és Szőke-Milinte Enikő, a Vitéz János Tanárképző Központ vezetőjének ünnepi szavai után Gloviczki Zoltán, az Oktatási Hivatal elnöke a 2017/18-as tanév feladatait ismertette. Előadásában kitért az oktatási intézmények és az OH közötti kapcsolat egyszerűsödésére, mely a KIR (központi informatikai rendszer) működésének köszönhető. Beszélt az országos kompetenciamérés rendszerének továbbfejlesztéséről, a PISA tartalmi változásairól, az intézményi és intézményvezetői ellenőrzésekről is.

Majd a Pedagógiai Oktatási Központ feladatairól hallhatott érdekes előadást a nagyszámú közönség Némethné Fülöp Teréziától, a Győri Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetőjétől. Ezen központok 2015 óta léteznek; a győri egységhez tartozik Komárom-Esztergom megye is. Ötszázkét intézményben több mint tizenkétezer pedagógusnak adnak segítséget az egységes szemlélet, módszerek és eszközök jegyében. Céljuk az intézményi igények éves felmérése, az igények és a rendelkezésre álló kapacitás összehangolása. Feladataik az értékelés, a szaktanácsadás, a továbbképzések, önképzések szervezése. Kiemelt feladat a korai iskolaelhagyók számának 10 százalék alá csökkentése.

Ezt követően a tanácskozás szekciókban folytatódott. Barcsák Marianna, a Katolikus Pedagógiai Intézet főosztályvezető-helyettese Megújuló pedagógiai-szakmai szolgáltatások címmel ismertette az intézet igen gazdag és változatos továbbképzési kínálatát, amely a több mint háromszáz katolikus oktatási intézmény munkatársa és minden más intézmény pedagógusai számára is elérhető.

Az óvodai szekcióban Szent-Gály Viola, az Oktatási Hivatal munkatársa, a Kisgyermekkori nevelés támogatása kiemelt európai uniós projekt témavezetője tartott előadást A nevelési év feladatai és fejlesztési lehetőségei az óvodai nevelésben címmel.

Forrás és fotó: PPKE BTK Dékáni Hivatal

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria