KÉPGALÉRIA – klikk a képre!
Idén a főváros mellett vidéken is, országszerte 32 település több mint 100 helyszínén, 300 programmal, mintegy 2000 fellépő közreműködésével ünneplik Johann Sebastian Bach születésének évfordulóját március 21. és 25. között a Bach Mindenkinek Fesztiválon.
Az ingyenes programsorozat nyitókoncertjén március 20-án a Készenléti Rendőrség Zenekara szólaltatja meg Bach műveit a Budapest Music Centerben, ahol átadják a fesztivál díjait is – olvasható a szervezők közleményében.
Március 21-én Budapesten a Szent István-bazilikában a budavári evangélikus templom, a Kálvin téri református templom és a bazilika orgonistái adnak közös koncertet. A Barabás Villában Bach-áriák és -szonáták csendülnek fel. Ugyanitt március 22-én Az Élet Tiszteletéről címmel a Gardrób Művészeti Csoport előadásán a komponista zenéje mellett Albert Schweitzer írásaiból hallhat részleteket a közönség Géczi Zoltán színművész előadásában.
Március 22-én az Aranytíz Kultúrházban Hegedűs Endre Kossuth-díjas zongoraművész Bach-hangversenye lesz hallható. Március 24-én pedig Énekeljünk együtt! címmel hagyományosan közös koráléneklésre várják a közönséget Budapesten, a Kálvin téri református templom előtt. Szintén ezen a napon Bachtól származó és Bachról szóló verseket ad elő Hegedűs D. Géza színművész, emellett pedig Bach dallamai szólalnak meg hárfa–tuba duóra átírva Budapesten, a Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpontban.
Debrecenben a református nagytemplomban rendeznek Bach-ünnepet március 23-án. A határon túl, Nagyváradon a református templomban csendülnek fel a komponista művei. Szentendrén a HÉV-állomáson Bach az aluljáróban címmel kiskoncertre és közös éneklésre várja a közönséget a Musica Beata Kórus és a Musicantus Leánykar.
A részletes programról a Bach Mindenkinek oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.
Minden év márciusában, Johann Sebastian Bach születésnapja környékén világszerte kiváló muzsikusok ünneplik a mestert ingyenes koncerteket adva nyilvános helyeken. Magyarország 2015-ben csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez, 2017-ben pedig a rendezvény fesztivállá nőtte ki magát.
A programsorozat célkitűzése, hogy a klasszikus zene mindenkihez eljusson, így országszerte a legkülönbözőbb helyszíneken, például aluljárókban, szabadtéren, templomokban, hangversenytermekben, esetenként különleges elemekkel kiegészülve megszólaló koncertekkel, egyedi programokkal várják az érdeklődőket.
A fesztivál védnöke Vásáry Tamás Kossuth-díjas zongoraművész, karmester, a fesztivál igazgatója Kovács Zalán László tubaművész.
Forrás: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye
Fotó: Bachmindenkinek.hu
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria