Az eucharisztikus élet pedagógiájáról tartottak képzést Szombathelyen

Kishírek – 2017. november 15., szerda | 12:01

November 6-án hitoktatóknak, lelkipásztori munkatársaknak, közösségvezetőknek szervezett közös műhelymunkát Szombathelyen a Martineum Felnőttképző Akadémia, „Az eucharisztikus élet pedagógiája hittanóráinkon, plébániánkon, közösségeinkben” témában – tájékoztatott Kissné Takács Eszter.

A közös műhelyt Versegi Beáta Mária nővér, a Nyolc Boldogság Közösség tagja, a Központi Oltáregyesület elnöke, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola adjunktusa vezette.

Közös imádság után a résztvevők az eucharisztikus élet három alappilléréről – imádság, felajánlás és apostolkodás – hallhattak előadást, melyek nemcsak a szentmisében, de mindennapjainkban is megjelennek. Beáta nővér rávilágított, hogy tudjuk ezeket megélni egyéni életünkben, és hogy a ránkbízottakat miként tudjuk segíteni ezekben. Az előadó számos gyakorlati szempontot adott a három pillérhez szorosan kapcsolódó négy antropológiai alapbeállítottsághoz: jelen lenni, meglátni és érzékelni, együttműködni, hálát adni. Elmesélte, hogy a Nyolc Boldogság Közösség milyen programokat szervez korosztályok szerint az Oltáriszentséghez kapcsolódóan a budapesti Örökimádás-templomban.

Mivel a műhely résztvevői közül sokan gyerekekkel, fiatalokkal foglalkoznak, a gyerekszentségimádásról is sokat beszélgettek. Elhangzott: a gyerekszentségimádás célja, hogy elősegítsük a meghitt találkozást Jézus és a gyermekek között, bevezessük őket a szemlélődésbe, a résztvevő gyermekek figyelmét Jézus jelenléte felé vezessük.

Forrás és fotó: Szombathelyi Egyházmegye honlapja

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria