A szentszéki megfigyelő az UNESCO ülésén: Oktatással, kultúrával és hittel a terrorizmus ellen

Kitekintő – 2017. november 10., péntek | 10:27

„Nem szabad elfeledkezni a társadalom peremén élőkről, akik nem jutnak hozzá az oktatáshoz” – hangsúlyozta felszólalásában Francesco Follo prelátus, a Szentszék UNESCO melletti állandó megfigyelője a szervezet 39. ülésén, melyet november 14-ig tartanak Párizsban.

Amikor írástudásról beszélünk, akkor az írott kultúra alapjaira vagy kezdetére gondolunk. Senki nem maradhat meg az alapelemeknél. Az alfabetizáció, vagyis az írni-olvasni tanítás elsődleges célja, hogy milliók számára lehetővé tegye az egymással való könnyebb kommunikálást, illetve gazdaságilag és társadalmilag könnyebb életet biztosítson – hangsúlyozta Francesco Follo.

A SIR olasz katolikus hírügynökség tájékoztatása szerint a prelátus az oktatás, a kultúra és a hit éltető gyökereihez való visszatérést sürgette, amellyel le lehet küzdeni a terrorizmust.

Szükség van a társadalomban a „felemelő” erőkre, amelyek kulturális értelemben is azok – emelte ki a szentszéki megfigyelő. – A bevándorlók érezzék magukat otthon országainkban, kulturális kincseinket úgy mutassuk be nekik, hogy azt magukénak érezzék. A mi feladatunk, hogy megfelelően intelligensek és elszántak legyünk ahhoz, hogy minden bevándorló, aki hozzánk érkezik, ne csak kenyeret és békét találjon nálunk, hanem intellektuális és lelki táplálékot is. Ennek a tápláléknak a része az üzenet a felebarát szeretetéről, az ellenség szeretetéről és az Abszolút előtti egyenlőségről, melyek jellemzői a keresztény etikának.

Forrás: Vatikáni Rádió

Fotó: News.va

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria