Marosvásárhelyen járt a missziós kereszt

Külhoni – 2019. október 11., péntek | 9:51

A jövő évi budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) szimbóluma, a missziós kereszt másfél éves vándorútja során október 8-án Marosvásárhelyre érkezett. Az esperesi kerület papsága éppen e napon tartotta lelkinapját.

A missziós kereszt október 5. és 9. tartózkodott a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegyében: előbb a csíksomlyói kegytemplomban, majd a hargitafürdői Szent István király-templomban gyűltek köré az Eucharisztia iránti tiszteletüket kifejezni akaró hívek és papok.

A körút folytatásaként Marosvásárhelyen két nap állt a hívek rendelkezésére, hogy megtegyék az első lépéseket a katolikus világeseményre való készületben: csendes szentségimádásban vagy közösségi imában, szentmisében elmélyüljenek az Eucharisztiában köztünk levő Krisztus jelenlétében.

Jelen volt Fábry Kornél, a NEK főtitkára is, aki a kerület papjaival ünnepi szentmisét mutatott be.

Fábry Kornél elmondta, hogy az eucharisztikus kongresszus fő célja Jézushoz közelebb vinni az embereket, segíteni abban, hogy belegyökerezzenek az életet adó Krisztusba. Mivel e napokban és egész október hónapban a Szűzanyát, a Rózsafüzér Királynőjét ünnepeljük, a szentbeszédben a NEK főtitkára a rózsafüzér imádkozását ajánlotta minden jelenlevő figyelmébe mint Krisztus előtt kedves imamódot, amely igazi fegyverünk a hit útján.

A szentmise végén Fábry Kornél meghívta a közösséget, hogy minél többen vegyenek részt az eucharisztikus kongresszus eseményein, amely egy igazi tanúságtevő együttlét lehet, ha mindannyian lehetőségeinkhez mérten (jelenlétünkkel vagy imáinkkal) bekapcsolódunk a készületbe és az eseménysorozatba egyaránt.

*

Minden eucharisztikus kongresszusnak van egy szimbóluma, amely körbejár a szervező ország közösségei körében. A budapesti NEK szimbóluma az Ozsvári Csaba ötvösművész által készített missziós kereszt, amelynek igényes és szépen kidolgozott díszei között számos ereklyét helyeztek el: a középpontban ezüst tokban a Szent Kereszt-ereklye látható, körben pedig huszonkilenc magyar, illetve magyar vonatkozású szent ereklyéje.

Forrás: Romkat.ro

Fotó: Molnár Miklós Csaba

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria