Több hátrányos helyzetű gyermeken szeretne segíteni a Gyulafehérvári Caritas

Külhoni – 2019. február 13., szerda | 14:35

A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye területén – Hargita, Maros, Kovászna és Hunyad megyében – élő gyerekek között kiváltságosnak számítanak azok, akik a Caritas nappali foglalkoztatóiba járnak: meleg ebédet kapnak a tanulás előtt. Ám sajnos nem járhatnak oda annyian, ahányan rászorulnak.

A foglalkoztató központokba annyi gyermeket tudnak felvenni, ahányuknak ebédet tud adni a fenntartó segélyszervezet. A kétfogásos menü ára naponta megközelíti a tíz lejt gyerekenként, ennek költségéhez – ha nincsen pályázati lehetőség – az állam kismértékben hozzájárul, a helyi önkormányzat pedig annyi támogatást ad, amennyit lehetősége és szociális érzékenysége enged.

A Gyulafehérvári Caritas által a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye területén – Hargita, Maros, Kovászna és Hunyad megyében – működtetett tizenkilenc nappali foglalkoztató központba hétszáz gyermek jár rendszeresen, akiknek óvoda vagy iskola után a segélyszervezet szakképzett munkatársai naponta nyújtanak oktató és felzárkóztató tevékenységet. Az iskolások olyan szülők gyerekei, akik szociális segélyből, létminimum alatt élnek. A szociális munkás – és pszichológusok által támogatott – nevelők feladata, hogy a jelentős hátrányból induló gyerekekben készségeket fejlesszenek, esélyt adva a felzárkózásra.

Vetési Nándor, hét foglalkoztatóközpont vezetője elmondta: az elmúlt másfél évben azt tapasztalták, hogy azok a hátrányos helyzetű gyerekek, akik nem járhatnak a foglalkoztatóba vagy elhagyják a központot, kimaradnak az iskolából is. A legtöbben már az ötödik osztály előtt befejezik tanulmányaikat.

A Gyulafehérvári Caritas adománygyűjtő kampányt kezdeményezett, melynek során eddig 3235 sms érkezett a 8840-es számra. A segítő sms-t küldők jóvoltából egy nap egy-egy gyermek jóllakik – derül ki a segélyszervezet felhívásából. A Caritas munkatársai bíznak benne, hogy a lakosság továbbra is is felkarolja a nélkülözésben élők sorsát.

Az április 15-ig küldött üzenetek közvetett módon hozzájárulnak a kisdiákok eredményesebb tanévzárásához, mivel így kevesebb alkalommal kell éhesen tanulniuk. Egy ebéd árát a 8840-es telefonszámra lehet elküldeni.

Forrás és fotó: Gyulafehérvári Caritas, Gyulafehérvári Főegyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria