Roska Tamás-emlékkonferencia

2015. június 23., kedd - 2015. június 24., szerda

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának tavaly elhunyt alapító dékánja, Roska Tamás emlékére június 23-án és 24-én nemzetközi szimpóziumot szervez a PPKE ITK, melynek helyszíne a Kar épülete (1083 Bp. Práter u. 50/a.

A konferencia nyilvános, helyszíni regisztrációhoz kötött).

A szimpózium során barátok, munkatársak és hallgatók tudományos előadások keretében emlékeznek meg Roska Tamás kimagasló életművéről és rendkívüli személyiségéről. A konferencia előadói között szerepelnek neves külföldi tudósok is, többek között a Kaliforniai Egyetem, Berkeley, a Torinói Műszaki Egyetem, az USA Indiana államában lévő Notre Dame Egyetem, a Sevillai Egyetem, a Müncheni Műszaki Egyetem, az Isztambuli Műszaki Egyetem, a Bukaresti Műszaki Egyetem, a Drezdai Műszaki Egyetem és az Imperial College London professzorai.

„Csodálatos világ a kutatás világa. Az absztrakció magasabb szintjein megértjük a természet egyre mélyebb titkait, ennek alapján új elveket és konstrukciókat állítunk életünk szolgálatába, a betegségek gyógyítására, minél több ember életkörülményeinek javítására. Csak el ne felejtkezzünk arról, amiért ezt csináljuk, az emberről. Ma is újra hangzik a kérdés, ki az ember, ki az az Ember? Nem mondhatjuk Pilátus-sal, hogy mosom kezeimet.
Valahol otthon kell lennünk a világban, földrajzi és lelki világunkban. Akinek szerencsésebben alakul a sorsa, fokozott a felelőssége. Nem mondhatjuk, hogy miért: „talán őrzője vagyok testvéremnek?" Igen, őrzői vagyunk egymásnak, akivel találkozunk, és akit a Gondviselés ránk bízott."
Roska Tamás

További részletek a mellékletben.