A 30. Rimini Meeting újdonsága: tévéfilm készül Don Giussaniról

Kitekintő – 2009. augusztus 26., szerda | 14:53

A Meeting harmadik napján sor került a Comunione e Liberazione alapítójáról készült könyv bemutatójára. Címe: Don Giussani – tapasztalata a világról, az emberről, Istenről, szerzője Massimo Camisasca atya, a Borromeo Szent Károly Papi Fraternitás elöljárója. A RAI1 olasz tévétársaság igazgatója itt jelentette be, hogy a közeljövőben film készül Don Giussani életéről.

Az esemény és a megismerés Szent Pálnál. Ez volt annak az előadásnak a címe, amelyet Julián Carrón, a Comunione e Liberazione mozgalom vezetője tartott. A vásárváros szinte teljesen kiürült, a nagy előadóban és ahol kivetítőkön lehetett nézni az előadást, gombostűt sem lehetett leejteni. 20 ezren hallgatták egy időben Don Giussani utódjának gondolatmenetét, nem is számítva azokat, akik a világhálón követték az élő közvetítést, amely angol, spanyol és francia nyelven is elérhető volt, s a videó-tárban továbbra is hozzáférhető (www.meetingrimini.tv).

A keresztény-iszlám párbeszéd kapcsán rendezett kerekasztal-beszélgetés során elhangzott: az iszlám és a nyugat között lehetséges a párbeszéd, még ha nem is mentes az akadályoktól. Utalva a Meeting témájára  – az első lépés a párbeszéd felé a másik megismerése.

„A raboktól” a neve annak az első látásra teljesen szokványosnak tűnő étteremnek, amelyet büntetésüket töltő elítéltek üzemeltetnek – természetesen börtönőrök jelenlétében – a Meeting területén. Kedden rendhagyó módon ott tartottak sajtótájékoztatót, amelynek témája az olaszországi börtönök és a fogva tartottak helyzete volt. Elítéltek, börtönőrök már tavaly is, testvérként vettek részt a Meetingen, közösen tettek tanúságot az ember méltóságáról, a változás lehetőségéről, a Krisztusban kapott szabadságról, és együtt ünnepeltek a záróestén.

A Meeting 30. évfordulója alkalmából az olasz posta emlékbélyeget bocsátott ki. A Meeting immár az olasz közélet része, hivatkozási és vonatkozási pont úgy nemzeti, mint nemzetközi szinten. Ennek hivatalos elismerése a bélyeg kiadása. Emilia Guarnieri a Meeting elnöke megtiszteltetésnek nevezte és megköszönte a gesztust.

Varga János/Magyar Kurír