Általános kihallgatás Nagy Szent Albert ünnepén

Kitekintő – 2006. november 15., szerda | 16:51

Ismét többezer zarándok érkezett a november 15-i általános kihallgatásra a Szent Péter térre.

XVI. Benedek pápa katekézisében ismét Szent Pál apostolról beszélt, arról, hogy az apostol hogyan ír a Szentlélekről, és a Lélek bennünk való jelenlétéről.

Katekézisét követően a Szentatya különböző nyelveken köszöntötte a zarándokokat, majd megemlékezett Nagy Szent Albert püspök egyháztanítóról, akinek e napon tartjuk liturgikus emléknapját. A szent püspök mindig is arra törekedett, hogy helyreállítsa a népek közötti békét – mondta a pápa.

Az ő példája ösztönözze a fiatalokat arra, hogy az igazságosság és a kiengesztelődés munkásai legyenek. A betegek számára szolgáljon bátorításként, hogy bízzanak az Úrban, aki soha nem hagy magunkra minket a megpróbáltatás pillanataiban. Az ifjú házasok pedig Nagy Szent Albert püspök példájából merítve találják meg az Evangéliumban az örömöt, hogy befogadják és nagylelkűen szolgálják az életet, amely Isten mérhetetlen ajándéka – zárta általános kihallgatását XVI. Benedek pápa.

A Szentatya katekézise itt olvasható.

VR/Magyar Kurír

Kép: CPP