A kiállítást XVI. Benedek pápának ajánlották a II. Vatikáni Zsinat megnyitásának 50. évfordulója alkalmából. A Vatikáni Múzeumok, valamint a Pápai Liturgikus Szertartások Hivatala együttműködésével jött létre. A tárlat tudományos bizottságának elnöke Antonio Paolucci professzor, a Vatikáni Múzeumok igazgatója, akinek vezetésével mintegy száz művészeti remekművet és történelmi dokumentumot választottak ki a vatikáni gyűjteményből és Olaszország híres múzeumaiból.
A tárlat az egyháztörténelem legnagyobb pápáit mutatja be, akik mint spirituális vezetők és a kultúra előmozdítói nagy szerepet töltöttek be a kereszténység történetében. Ezen kívül megemlékezik az Egyház legjelentősebb eseményeiről, többek között a II. Vatikáni Zsinatról. Megtekinthető többek között Tiziano IV. Sixtus pápáról készített portréja, Sebastiano del Piombo VII. Kelemenről készített arcképe, egy Beato Angelico által festett Krisztus arc, illetve Donatello egy ereklyetartója.
A tárlat egyik érdekessége, hogy több elrabolt, majd az olasz rendőrség, vám- és pénzügyőrség által felderített remekmű is megtekinthető. A kiállítás december 8-ig áll nyitva az érdeklődők előtt; az idei római kulturális események közül az egyik legfontosabbként tartják számon.
Vatikáni Rádió/Magyar Kurír