
Az iraki kormányfő újságírók előtt elmondta: felszólította a belügyminisztériumot és minden illetékes szervet, hogy tartsák fenn a ninivei régió biztonságát, és minden bevethető eszközzel igyekezzenek felderíteni az emberrablók kilétét, illetve kiszabadítani az érseket – írja a Kathpress.
III. Emmanuel Delly iraki káld pátriárka a múltban többször is bírálta az ország politikai vezetőit, hogy nem tesznek meg mindent a keresztények és a keresztény intézmények elleni támadások megakadályozásáért.
Mint ismeretes, Paulosz Farádzs Rahho érseket február 29-én, pénteken rabolták el fegyveresek, a kíséretében lévő két testőrt és gépkocsivezetőjét pedig megölték.
Időközben világszerte egyre többen követelik az érsek szabadon bocsátását, köztük iraki muszlim vezető személyiségek is. Mint ismeretes, XVI. Benedek pápa vasárnapi Úrangyala-imádsága alkalmával mondott beszédében emelt szót az érsek kiszabadításáért.
Magyar Kurír