Vatikán: Január 19-én szerdán délelőtt a vatikáni VI. Pál teremben II. János Pál pápa megtartotta a szokásos általános kihallgatást, amelyen a világ számos országából érkezett zarándok vett részt.
A Szentatya külön szólt lengyel honfitársaihoz, arra buzdítva őket, hogy minél nagyobb számban vegyenek részt az ökumenikus találkozókon és a közös imádságon. „Imádkozzunk Istenhez, hogy adja meg a kölcsönös megértés és az egység ajándékát” – fohászkodott a Szentatya.
Az általános kihallgatás végén a szentatya köszöntötte a Neokatekumenális út lelkiségi mozgalom jelenlévő tagjait: papokat, szeminaristákat és laikus híveket.
Megköszönte az újraevangelizálásban betöltött fontos szerepüket és kifejezte reményét, hogy jelenlegi római értekezletük során engedelmes lélekkel mélyülnek el témájukban: miként valósíthatják meg a közösséget a helyi egyházak főpásztoraival, valamint az illetékes szentszéki szervekkel, egyre hatékonyabban hozzájárulva ezáltal az Evangélium ügyéhez.
VR/MK