Az Isten nélküli világ darabjaira hullik, és bármelyik két darab összeilleszthető. Ez a magyarázata a címben szereplő szédületnek, amelyet az interneten lehet olvasni. Vajon kinek a kedvence lesz egy összetört autó roncsa, nem is beszélve a sérültekről. Persze, a képes beszámoló már nem mutatja a vérző embert, csak a jármű maradványait.
Másik tipikus kapcsolás a halálos baleset híre, amelyet betesznek a bulvár-hírek közé. Kinek bulvár? A gyászoló özvegynek? A kívül állónak azért bulvár, mert másnapra elfelejti. A mai ember szeret kívülálló maradni – függetlenség címén.
Végső kérdéseinken, hogy miért élünk és honnan a világ, egy darabig lehet bulvár-szinten szórakozni, de végül is nem lehet megkerülni, és tisztességes választ kell adni rájuk.
Sánta János