
Javier Lozano Barragán bíboros, az Egészségügyi Dolgozók Lelkigondozása Pápai Tanácsának elnöke Ausztráliába érkezve február 8-án látogatást tett az adelaide-i kórház betegeinél. Február 9-én a bíboros a mentálhigiéniáról és az emberi méltóságról rendezett kétnapos konferencián mond megnyitó beszédet. Az egészségügyi szakemberek mellett a rendezvényen részt vesz számos püspök és pap is.
A Betegek Világnapját 1992-ben II. János Pál pápa kezdeményezte, hogy az emberi szenvedésre és a betegeket, időseket gondozó személyek alapvető szerepére irányítsa a figyelmet. Philip Wilson adelaide-i érsek a következőket nyilatkozta: „A Betegek Világnapja kihívást jelent számunkra, hogy felismerjük a társadalom legsérülékenyebb tagjainak szükségleteit és nagyobb szerepet vállaljunk megsegítésükben.”
A főpásztor a világnap főtémájára, a mentális betegségekre utalva ezt mondta: „Törekedni fogunk, hogy megoldást találjunk arra, ami a mai világ egyik legnagyobb egészségügyi problémájává vált.”
Vatikáni Rádió/Magyar Kurír
Kép: www.cathnews.com