Bemutatták a riói ifjúsági találkozó logóját

Rio de Janeiro érseke, Orani João Tempesta jelenlétében mutatták be a 2013. július 23. és 28. között tartandó riói ifjúsági világtalálkozó logóját, amely a város fölé magasodó Megváltó Krisztus-szobrot ábrázolja.

A győztes logót egy 25 éves fiatalember, Gustavo Huguenin szervezte (a találkozó nevének rövidítése: WYDRio2013). Mint azt Gustavo nyilatkozta a találkozó honlapján található beszámoló szerint, csupán egy nappal a határidő lejárta előtt küldte el munkáját, amit az utolsó pillanatban, de nagyon intenzív munkával készített el. Ezek után nagy meglepetésként érte, hogy ő nyert, amit Isten kegyelmének tulajdonít. Gustavo egyébként 19 éves kora óta a karizmatikus megújulás aktív tagja. Egyébként még sosem vett részt ifjúsági világtalálkozón, a madridit az interneten követte nyomon. 

A #logoJMJ Twitternek köszönhetően kedden órákig a brazil internet egyik vezető témája volt a logó ügye – írja a CNA. A logót vallásos és földrajzi elemeket alkotják, amelyek egy szívet formálnak meg a brazil nemzeti színekkel: zölddel, kékkel, sárgával, középen a Krisztus-szoborral.

Magyar Kurír (szg)

© Híreink „Magyar Kurír” forrásmegjelöléssel szabadon felhasználhatók.
Cimkék: ifjúság

Magyar Kurír Szerkesztőség | Postacím: 1364 Budapest, Pf.: 41. | Tel.: 479-20-20 Fax: 479-20-21 | E-mail: mk@katolikus.huImpresszum | Médiaajánlat