
A Szentszék szombati közlése szerint a pápa május 11. és 14. között Portugáliába, június 4. és 6. között Ciprusra, szeptember 16. és 19. között pedig Nagy-Britanniába látogat.
Olaszországon belül a pápa május 2-án Torinóba utazik, ahol Jézus halotti leple előtt imádkozik. Július 4-én felkeresi az abruzzói Sulmonát, szeptember 5-én pedig Carpineto Romanót, ahol elődje, XIII. Leó pápa született.
A tavaly júniusban megnyitott papság évét a Szent Péter téren június 10-én nemzetközi imavirrasztással, majd június 11-én délelőtt pápai szentmisével zárják. Pünkösdvasárnap Benedek pápa a korábbi évekhez hasonlóan szentmisét mutat be a Szent Péter-bazilikában. Úrnapján, június 3-án a lateráni bazilikában mutat be szentmisét, majd körmenetet vezet a város utcáin. A korábbi évektől eltérően Szent Péter és Pál apostolok ünnepén, június 29-én a pápa a Szent Péter-bazilikában szentmisét mutat be, és még aznap este a Falakon kívüli Szent Pál-bazilikában vesperást vezet. Augusztusban egyelőre az egyetlen hivatalos dátum augusztus 15-e, amikor a pápa Castel Gandolfóban mutat be szentmisét, Mária mennybevétele ünnepe alkalmából.
Magyar Kurír
Kép: CPP