Betlehemi ajándékok a Szentatyának

Kitekintő – 2005. november 9., szerda | 17:09

A szentföldi keresztények és a muzulmánok egy néphez tartozónak érzik magukat, és ugyanazt akarják: a békét.

A november 9-ei általános kihallgatás keretében egy keresztény aktivista és egy muzulmán művész „a Szentföldön élő két közösség testvéri kapcsolatának jeleként” ajándékokat adott át XVI. Benedek pápának.

Samir Qumsieh, az egyetlen szentföldi keresztény televízióadó, az Al-Mahed igazgatója egy olajfából készült feszületet, Dzsalal Kamel, palesztin muzulmán művész pedig egy általa készített festményt nyújtott át a pápának.

Samir Qumsieh – aki a New York-i székhelyű Christians of the Holy Land szervezet alapító tagja, s akit a „kereszténység hangjának” is tartanak – az Asianews hírügynökségnek elmondta: „A Szentföldön élő keresztények problémáit nem is lehetne felsorolni, de biztos vagyok abban, hogy a pápa és testvéreink támogatásával folytathatjuk missziónkat a keresztények szentföldi jelenlétéért”.

A festőművész így nyilatkozott: „Barátom Samir ösztönzésére készítettem ezt a képet. Szemmel láthatóan a Szentatya nagyon meglepődött, amikor megtudta, hogy muzulmán vagyok.

A két zarándok végzetül elmondta: „Fontos, hogy mi, Szentföldön élő keresztények és muzulmánok egy néphez tartozónak érezzük magukat, harmóniában és egymás iránti tiszteletben élünk, és jóakaratunkkal példát mutathatunk az együttélésre a többi ország számára is”.

(A képen a cikkben szereplő festmény látható.)

Asianews/MK

Kép: Asianews