Egyesült Királyság: katolikusok és anglikánok együtt imádkoznak Szudánért

Kitekintő – 2012. október 24., szerda | 14:03

A katolikus és anglikán hívek közösen támogatják imáikkal jubai testvéreiket az eddigi erőfeszítéseik elismeréseként, amelyeket Szudán és Dél-Szudán érdekében tettek.

„Irányt mutattak az állampolgároknak és a helyi kormánytisztviselőknek illetve a nemzetközi közösségnek” – olvasható a Vincent Nichols westminsteri érsek és Rowan Williams anglikán prímás aláírásával ellátott levélben, amelyről a L'Osservatore Romano is beszámolt. Paulino Lukudu Loro jubai katolikus és Daniel Deng Bul anglikán érseknek, a szudáni episzkopális egyház prímásának címzett levélben elismerésüket fejezik ki a békéért, a kiengesztelődésért és a közjó szem előtt tartásáért tett eredményes tevékenységükért.

Az Egyesült Királyság katolikus és anglikán egyházi elöljárói aggodalmuknak adnak hangot a szudáni lakosság és különösen a jonglei és abeyei közösség helyzete miatt. Kifekezték: imádkoznak a Dél-Kordofánban, a Kék-Níluson és Darfúrban kialakult konfliktus tárgyalások által való megoldásáért, mivel súlyos vészhelyzet van ezeken a területeken, amelyek sürgős humanitárius segítségnyújtást igényelnek. A brit katolikus és anglikán egyházi vezetők csatlakoznak a szudáni keresztény főpásztorok által közzé tett felhíváshoz, miszerint el kell utasítani az erőszakot, a vallási és törzsi diszkriminációt és a korrupciót. Végül annak a reményüknek adnak hangot, hogy a szudáni keresztény vallási elöljárók továbbra is közösen vezetik és látják el bölcs tanácsokkal a szudáni jószándékú embereket.

Vatikáni Rádió/Magyar Kurír