– Melyek az előkészítés súlypontjai, legfontosabb feladatai, miről döntött őszi ülésén az MKPK Ifjúsági Bizottságának Tanácsadó Testülete?
– Balás Béla püspök, az MKPK ifjúsági felelőse arra hívta fel a jelenlévő ifjúsági referensek figyelmét, hogy a világtalálkozó Spanyolországban, az egyik legnagyobb múltú keresztény országban lesz. Fontos, hogy a felkészülés során a magyar fiatalokat ezzel a gazdag egyháztörténeti hagyománnyal, a spanyol szentekkel, a nagy misztikusokkal is megismertessék.
A Püspöki Konferencia őszi ülésén elhangzott, hogy mintegy 2000 magyar fiatal részvételével számolnak. A Konferencia anyagi támogatásával elkezdődhet a munka: a zarándokfüzet és minden szükséges tárgyi eszköz (pólók, sapkák, mappa stb.) elkészítése és megtervezése. Ezek előkészítésére munkacsoportok alakultak.
A lelki-szellemi felkészítés alapelve, hogy ne csak a Madridba utazó fiatalok kapjanak útmutatást, hanem minden magyar katolikus fiatalhoz elérjen a Szentatyának a világtalálkozóra hívó gondolataiban megfogalmazott lelkipásztori üzenete. Az előkészítéssel megbízott munkacsoport a tervek szerint minden megyéspüspöktől kér majd a Szentatya üzenetéhez kapcsolódó elmélkedéseket. Összeállítást készítenek a világtalálkozó szentjeiről is. Ezzel is segíteni kívánják azokat az ifjúsági közösségeket, amelyek, ha nem is tudnak elutazni Madridba, de szeretnék figyelemmel kísérni, feldolgozni a világtalálkozó alapgondolatát.
Lesznek majd egyházmegyei előtalálkozók, néhány lelkiségi mozgalom, így például Chemin Neuf és az Emmánuel is szervez nemzetközi előtalálkozókat. Lehet, hogy a hagyományos szerzetesrendek is szerveznek majd ilyen előtalálkozókat.
Igen fontos, hogy jelen legyünk az interneten, minden formában – saját honlappal, a Facebookon vagy blog indításával – hiszen a fiatalok minden kutatás és tapasztalat szerint főképpen az internet segítségével tájékozódnak.
A további munkacsoportok feladata lesz a jelentkezések fogadása, a pénzügyek kezelése és a Madridban lebonyolítandó három magyar nyelvű katekézis és a szentmise megszervezése is.
Az előkészítő munka részleteiről természetesen a későbbiekben is beszámolunk majd.
Magyar Kurír