Ferenc pápa telefonhívással lepte meg a bencés nővéreket

Kitekintő – 2014. január 8., szerda | 18:56

Ferenc pápa január 7-én bencés nővéreket hívott fel, hogy köszönetet mondjon imáikért és boldog új évet kívánjon nekik. A Szentatya az elmúlt időszakban több közösséget is meglepett telefonhívásával, többek között a kármelita nővéreket, akik számára kedves üzenetet hagyott az üzenetrögzítőn.

Ezúttal a délkelet-olaszországi Bari közelében található San Giacomo kolostorban élő olivetánus bencés nővéreket hívta fel Ferenc pápa. „Megáldalak titeket, köszönöm az imádságaitokat és azt, hogy vagytok. A legjobbakat kívánom az új esztendőre!” – hangzott a Szentatya üzenete.

„A pápa hívott minket, micsoda öröm! – fogalmazott Maria Francesca Gonzalez, a kolostor Guatemalából származó főnöknője. – Azt hittük, tréfa. Beszélhettem volna akár spanyolul is a Szentatyával, de olyan izgatott voltam, hogy nem is fogtam fel egészen, hogy közös az anyanyelvünk.”

A telefonhívás rögtön a déli Úrangyala-imádság után érkezett, 12:30 körül. Néhány nővér, köztük Maria Francesca is, épp a konyhában készítették az ebédet. A La Gazzetta dei Mezzogiorno cikke szerinte a hetven esztendős Paula nővér fogadta a telefonhívást.

„A konyhában vettem fel a telefont, mialatt a többiek a tűzhely körül tevékenykedtek. A pápa titkára közölte, hogy a Szentatya keres minket. – mondta Paula nővér. – Hosszú, izgatott pillanatok voltak ezek, a szívem erősen dobogott. Ferenc pápa megáldott minket és családjainkat, és arra kért, hogy imádkozzunk érte. Ezt követően átadtam a kagylót a főnöknőnek.”

A Palo del Colle faluban található San Giacomo kolostorban tizenkét bencés nővér él. Az imádság és elmélkedés mellett csoportokat fogadnak, illetve oltárterítők, miseruhák, valamint arany- és ezüstszálas kézimunkák restaurálására specializálódtak.

zenit.org/Magyar Kurír
(bh)