
A program a katolikus iskola tanulói számára ünnepimisével folytatódott. A szentbeszédet Orbán István esperes-plébános mondta, aki két kimagasló szentet hasonlított össze: a "papok gyöngyét" Szent Mártont és a már november 5-én megünnepelt Szent Imrét. Pályájukat vázolva kiemelte, hogy élethelyzetük hasonló volt a mai korhoz: pogányok között kellett példamutató kereszténynek lenniük.
Még egy szép hagyományt is ápolnak a sárvári katolikus iskolában: a lampionos felvonulását összekötik az első osztályosok befogadásával. A misén felvázolt két szent tehetség talentumos életét állította példának a kisdiákok elé az esperes. Ezután a Szent László plébánia templomban az
elsős kisdiákoknak a nevüket hallva ki kellett állniuk a szép számú közösség elé, hogy Ördög Tibor igazgató úr átnyújthassa nekik a névre szóló oklevelet. Ezen irat tanúsága szerint a Szent László iskola befogadta őket diákközösségébe.
Szalainé Horváth Judit/Magyar Kurír