Három templom vált támadás áldozatává Indiában

Kitekintő – 2009. december 5., szombat | 15:05

Újabb keresztény templom esett áldozatul egy hindu szélsőséges csoport támadásának India Tamilnádu államában. A célpont ezúttal Coimbatore városának temploma volt, amelynek ablakait a támadók előbb betörték, majd köveket dobáltak be.

Az épület mellett egy olajjal és rongyokkal teli táskát is találtak, amiből arra lehet következtetni, hogy a csoport az épület felgyújtását is tervezte.

Tamilnádu államban két nap alatt ez volt a harmadik támadás az indiai keresztények ellen. Vasárnap egy bomba döntötte romokba Thammathukonam templomának falait, s még ugyanazon a napon Konamkadeban fundamentalisták Xavéri Szent Ferenc szobrát szentségtelenítették meg, miközben a hívők advent alkalmából körmenetre gyűltek össze.

A helyi keresztény egyházi vezetők úgy gondolják, hogy a támadások célja egyértelműen a pánikkeltés a térségben élő nem hinduk körében. A keresztények békében élnek és békét akarnak. Ezeknek az eseményeknek arra kell késztetniük az indiai hatóságokat, hogy garantálják a biztonságot és a vallásszabadságot.

Vatikáni Rádió/Magyar Kurír

Kép: www.1.bp.blogspot.com