Josep Samso i Elias boldoggáavatása

Kitekintő – 2010. január 26., kedd | 13:08

A XII. század óta első alkalommal került sor boldoggáavatásra a barcelonai egyházmegyében. Január 23-án több mint kétezer hívő jelenlétében avatták boldoggá a katalán vértanú papot, szülővárosa, Mataro Santa Maria-bazilikájában.

Josep Samso i Eliast anarchisták ölték meg az 1936-os spanyol polgárháború idején. Életéről és halálának körülményeiről korábbi hírünkben olvashatnak.

A tengerparti Mataro városában bemutatott szertartást Barcelona bíboros érseke, Lluis Martinez Sistach vezette. A Szentszék képviseletében jelen lévő Angelo Amato érsek, a Szenttéavatási Ügyek Kongregációjának prefektusa katalán nyelven olvasta fel a boldoggáavatási dekrétumot – szerepel a Kathpress hírügynökség jelentesében. Apostoli levelében, ugyanígy az Úrangyala-imádság során XVI. Benedek pápa példaként állította a papok elé a spanyol vértanút, aki életét adta a hit továbbadásáért és a szegények szolgálatáért. A spanyol polgárháborúban ellene irányuló merénylet során Krisztus igaz tanújaként imádkozott üldözőiért – emelte ki a Szentatya a január 23-ai Úrangyala-imádság alkalmával mondott beszédében.

Magyar Kurír