A paprika szinte elválaszthatatlan Szeged városának nevétől. Az első tövet is a szegedi ferences kolostor kertjében nevelték. Az Alsóvárosi Ferences Látogatóközpont kezdeményezésére most az okostelefonokat és tableteket is meghódítja a legendás fűszer: A szegedi paprika nyomában elnevezésű applikáció célja, hogy megismertesse a felhasználókkal a paprika múltját, jelenét és szegedi vonatkozásait.
Számos múzeum, kiállítás és rendezvény mutatja be a paprika Szeged életében betöltött szerepét. Az alkalmazás a városnak a fűszerpaprikához kapcsolódó turisztikai attrakcióinak együttműködésével jött létre: az applikáció segítségével információ kérhető a Pick Szalámi és Paprika Múzeum, a Móra Ferenc Múzeum, a Szegedi Füvészkert, az Alsóvárosi Napsugaras Tájház és a Paprika Park Röszke kínálatáról. A programmal olyan különlegességek is
megismerhetőek, mint például a Palánk-cukrászdában megkóstolható chilis csokoládéfagylalt.
Színes és korhű fotókkal gazdagon szemléltetett leírások, közösségi megosztási lehetőségek és további információk teszik az alkalmazást felhasználó- és turistabaráttá. Az applikációt még tesztelik, de már ingyenesen letölthető a mobil piactereken Android és Windows Phone operációs rendszerű készülékekre – tájékoztatott Medgyesi Konstantin sajtóreferens.
Alsóvárosi Ferences Látogatóközpont/Magyar Kurír