Katolikus (ügy)védelem drogosok megmentésére

Kitekintő – 2013. június 14., péntek | 12:05

Páratlan összefogásról állapodott meg szerdán Dom Orani João Tempesta, Rio de Janeiro érseke és a brazil város ügyvédi kamarájának vezetője, Felipe Santa Cruz. A kísérlettel minél több drogost szeretnének megmenteni a végleges lecsúszástól az öt hét múlva kezdődő JMJ (ifjúsági világtalálkozó) idején és utána is, számolt be a mindenképpen szokatlan, de üdvözlendő együttműködésről a helyi ügyvédi kamara (OAB-RJ) portálja és a brazíliavárosi portál, a Correio Braziliense.

A kísérletnek két helyszínt jelöltek ki. Az egyik az északi Tijuca külváros – Assisi Szent Ferenc Isteni Gondviselés nevű - felújítás alatt álló kórháza, amelyet Ferenc pápa  avat majd fel július 24-én, a Katolikus Ifjúsági Világtalálkozóra való érkezése napján. Itt külön épületszárnyban kezelik majd azokat a crack-függőket, akik szeretnének megszabadulni ettől a veszélyes kábítószertől. A crack ráadásul a világtalálkozó egyik kiemelt témája.

Az együttműködés keretében a másik helyszín a városközpontban található kamarai székhely területe, amely a JMJ idejére a találkozó diplomáciai központja lesz. Vagyis itt rendezkednek be erre a pár napra az ENSZ, valamint az ideiglenes képviseletek – valamivel több, mint száz ország képviselete, amely országok nem tartanak fenn konzulátust Rio de Janeiróban.

Ronaldo Cramer, a kamara alelnöke elmondta, hogy a lehetőségekhez mérten minden segítséget megadnak azoknak a fiataloknak, akik hozzájuk fordulnak ilyen ügyekben. Dom Orani Tempesta pedig hozzátette, hogy nemcsak a rászoruló hazai fiataloknak, hanem a külföldi vendégeknek is segítenek felépülni ebből a függésből a találkozó idején, sőt utána is.

Sobieski Tamás/Magyar Kurír