A keresztények hátrányos megkülönböztetése a világban

Kitekintő – 2008. július 8., kedd | 15:35

A világ 2,2 milliárd keresztény hívőjének mintegy 10 százaléka szenved hátrányos megkülönböztetést, egészen az üldöztetésig menően – nyilatkozta Klaus Rieth, a Stuttgartban július 5-én ülésező protestáns tartományi zsinat egyik vezetője.

A nyilatkozat szerint a rajtaütések, üldöztetések, fenyegetések miatt az iraki keresztények háromnegyed része az ország elhagyására kényszerült. Szélsőségesek részéről Indiában és Pakisztánban is folytatódott a keresztények elleni fenyegetések és erőszakos cselekedetek száma.

Pakisztánban többnyire új jelenség a keresztényellenesség, mely vagy az iszlámhoz való csatlakozásra, vagy menekülésre kényszeríti az ottani keresztény lakosságot. További keresztényüldözés és egyéb vallási kisebbségek elnyomása tapasztalható Kínában, Eritreában, Egyiptomban és Törökországban.

A német protestáns egyháztanács vezetői arra kérik az ország keresztényeit, hogy imádkozzanak a mintegy 200 millió keresztényért, akik napjainkban is világszerte hátrányos megkülönböztetést és üldöztetést szenvednek el.

Vatikáni Rádió/Magyar Kurír

Kép: www.trentino.rai.it