A KÉSZ nyilatkozata a kettős állampolgársággal kapcsolatos népszavazás ügyében

Hazai – 2005. január 9., vasárnap | 11:38

Budapest: A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége január 8-án tartott elnökségi ülésen napirendi pontban tárgyalt a kettős állampolgárságról, és a következő állásfoglalást teszi közzé mind a határon belüli, szavazati joggal rendelkező, mind a határon túli honfitársaink számára:
Egyetértünk a határon túli magyar szervezetek szabadkai csúcstalálkozójának nyilatkozatával. Csalódottan vettük tudomásul a népszavazást megelőző, kettős állampolgársággal szembeni pánikkeltő propagandát. Szomorúan látjuk azt a széles körű, Trianonnal és a határon túli honfitársainkkal kapcsolatos tájékozatlanságot, amely a népszavazás pozitív, de elégtelen eredményéhez vezetett.
A KÉSZ levonta a népszavazás körülményeinek és eredményének tanulságait, hosszú távú célként tűzi ki, hogy hatékony történelmi kultúrmisszióba kezdjen a határon belüli lakosság körében elszakadt területeink sorsának és értékeinek feltárásáért.
Egyúttal felkéri a Magyar Országgyűlést, hogy a határon túli magyarság kettős állampolgárságáról szóló törvényt minél előbb alkossa meg.
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége a határon túli magyarsággal testvérközösségeket hoz létre a szorosabb kulturális és lelki kapcsolattartás érdekében. Mindezekben a KÉSZ készségesen együttműködik a többi magyar civil szervezettel és valamennyi jóakaratú honfitársunkkal. MK