Kiállítások Franciaországban a keleti keresztényekről

Kitekintő – 2013. augusztus 24., szombat | 12:03

A Kelet Műve elnevezésű francia katolikus társulat célja, hogy jobban megismertesse a keleti keresztényeket a közvéleménnyel. Kiállításokat szerveznek az ország különböző városaiban, amelyek bemutatják és elmagyarázzák a különféle keleti katolikus rítusokat, hagyományokat.

Ezért az ország különböző városaiban egy-egy kiállítást szerveznek, amelyek bemutatják és elmagyarázzák a különféle keleti katolikus rítusokat, hagyományokat – így például a maronita, a káld, a kopt vagy a melkita szertartást.

A keleti keresztények nagy kalandja című tárlat a jeruzsálemi ősegyház születését mutatja be.

Október 13-án a nyugat-franciaországi La Rochelle Szent Lajos-székesegyházában Bernard Housset, a város püspöke és Nasser Gemayel libanoni maronita főpásztor közösen mutatnak be maronita szertartású szentmisét.

Egy másik kiállítás – Örményország, a hegyek hite – felidézi a világ első keresztény államának történelmét. Örményország volt ugyanis az első nemzet, amely 301-ben hivatalosan megtért a kereszténységnek. A vándorkiállítás Carnac, Tours és Lyon városokban tekinthető meg szeptember 26-ig.

Aiguebelle városában szeptember elsejétől A kopt misztérium címmel nyilik kiállítás, amely bemutatja a ma 10 millió, főleg ortodox hívőt számláló kopt egyházat, az ősi kopt kultúra gazdag kincseit.

A 23 országban jelenlévő Kelet Műve hármas missziót teljesít: oktatás, szociális felemelkedés, lelkipásztori tevékenység. A társulatot, amely 1856-ban alakult, IX. Piusz pápa 1858-ban ismerte el. Jelenleg a párizsi érsek égisze alatt működik.

Vatikáni Rádió/Magyar Kurír