Kuba második embere július 15-én az ökumenikus mozgalom képviselőivel találkozott. A megbeszélésen hangsúlyozta, hogy „az ország jóléte nem csupán a gazdasági fejlődés mértékétől függ”, illetve hogy „az anyagi jólét nem vezet magától az erkölcsi értékrend helyreállásához”. A felek a Granma című napilap szerint megelégedéssel zárták a megbeszélést, melynek során leszögezték, hogy az értékrend és a család védelme az ország lakosságának közös érdeke.
A kubai parlament ezévi első ülésszakán Raul Castro elnök hosszan beszélt az „erkölcsi és állampolgári” értékek meggyengüléséről, illetve a „marginális és törvénybe ütköző” magatartás terjedéséről a kubai társadalomban. „Fájdalommal tapasztaljuk az erkölcsi és állampolgári értékek – úgy mint a becsület, a tisztesség, a méltóság, az illem, és a mások problémáival szembeni érzékenység – egyre erősödő hanyatlását” – hangzottak a kubai elnök szavai.
A körülbelül ötven protestáns csoportot tömörítő Kubai Egyházak Tanácsának elnöke, Joel Ortega presbiteriánus lelkész a Granma cikke szerint azt javasolta, hogy tegyenek közzé a családról és a családnak a társadalomban betöltött szerepéről szóló tanulmányokat, melyek terjesztésében a szerzetesrendek is segíteni fognak.
La Croix/Magyar Kurír