
A szentmise kezdetén Bernard Bober kassai érsekmetropolita és Pásztor Zoltán püspöki helynöke nevében, Pásztor Lorenzo nagykaposi esperes plébános köszöntötte a vendég főpás
ztort, és határ mindkét oldaláról érkezett papokat és híveket, valamint a minoritarend előjáróit, akik Assisi Szent Ferenc ereklyéje után, az idén egy Árpád-házi Szent Erzsébet ereklyéjét ajándékoztak a templomnak.
A szentmise keretében a nyugalmazott főpásztor - Rózsa László állandó diakónus segédletével, aki magánvállalkozóként fedezte a kiadás költségeit - megáldotta a templom új ólomüveg ablakait, Schultz – Megulasz házaspár munkáját.
Az ünnepségen jelen voltak Kalkuttai Teréz anya kisnővérei is, mivel az egyik üvegablak Boldog Teréz anyát ábrázolja.
Az ünnepséget követően újabb lelki találkozó terve született. A nyugalmazott főpásztor a meghirdetett Családév kapcsán 2011 nagyböjtében Makrancon, ahol az új oltár Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre ereklyéit őrzi, háromnapos lelkigyakorlatot tart a környék papjainak és híveinek.
GB/Magyar Kurír