Meg lehet-e keresztelni a földönkívülieket?

Hazai – 2005. október 12., szerda | 15:58

Nagy-Britanniában megjelent egy zsebkönyv a Catholic Truth Society (Katolikus Igazság Társasága) gondozásában, amely a földönkívüli élethez való katolikus hozzáállással foglalkozik.

Az Independent Catholic News hírügynökség beszámolója szerint tekintve, hogy egyre több ember hisz a más bolygókon létező intelligens életben, mi több, egyre többen állítják, hogy találkoztak is földönkívüli lényekkel, egyáltalán nem meglepő, hogy a katolikus egyház azt kezdte el kutatni, milyen hatással lehet a földönkívüli élet felfedezésének a keresztény teológiára.

Guy Consolmagno, az Intelligens élet az Univerzumban? című, Katolikus meggyőződés és a földönkívüli értelmes élet utáni kutatás alcímmel rendelkező könyvében ilyen és ehhez hasonló kérdéseket tesz fel:


• Képes-e felismerni az ember az értelmes életet?
• Kapcsolatba tudunk-e lépni
földönkívüli értelmes lényekkel? Egyáltalán megpróbáljuk?
• Az áteredő bűn minden értelmes lényre vonatkozik?
• Jézus Krisztus megváltása az univerzum minden intelligens létezőjére érvényes?
• Más világoknak saját felfogásuk van Jézusról?
• Küldene az egyház misszionáriusokat az élettel rendelkező bolygókra?


Guy Consolmagno SJ, jezsuita szerzetes és csillagász felváltva a Vatikán arizonai obszervatóriumában és a Szentatya nyári rezidenciájának csillagdájában, Castel Gandolfóban tölti az évet. A csillagászatot tanult szerzetes szabadidejét üstökösök és kisbolygók megfigyelésével tölti, illetve kísérleteket folytat a Vatikán hatalmas meteoritgyűjteményével, amely az egyik legnagyobb a világon.

Consolmagno egyike annak a tizenkét jezsuita csillagásznak, akik ezt a munkát végzik. A jezsuita rend már Galilei előtt elkötelezetten tevékenykedik a csillagászat tudományában.

Catholic News/ICN/MK


Képek:
www.uscatholic.org
www.taipeitimes.com
www.es.com