Megijedt a legújabb svájci püspök

Kitekintő – 2011. december 16., péntek | 15:49

Nem akart püspök lenni a domonkos szerzetes, de amit a pápa mond, azt nem lehet visszautasítani. Az új főpásztor sok kérdést kap Facebookon.

Vasárnap szentelték püspökké Charles Morerodot, Lausanne, Geneva és Fribourg új főpásztorát. Az ötven éves domonkos korábban 15 évet töltött Rómában, mint az Aquinói Szent Tamás Pápai Egyetem rektora. Emellett a Nemzetközi Teológiai Bizottság főtitkára, valamint a Hittani Kongregáció szakértője is egyben. 

Nagyon ijesztő – így kommentálta püspöki kinevezését Morerod, hozzátéve, hogy csak az tartja benne a lelket, hogy Isten megsegíti. 

Svájcban elméletileg a lakosság 42 százaléka katolikus, de a hitüket gyakorló hívek aránya jóval alatta van ennek a szekularizáció miatt. Az Alpokban húzódó kis ország tipikus példája azon katolikus kultúrájú, hitét vesztett államoknak, amelyeknek az „új evangelizáció” szól. Ahogy Morerod fogalmaz, rengetegen nem vesznek tudomást a kereszténységről. 

Mióta kinevezték, rengeteg kérdést kap Facebookon, általában olyasmi bevezetővel, hogy az illető már régen meg akart valamit kérdezni valakitől, de nem volt ki válaszoljon. Emellett az újságírók hit és ész viszonyáról kérdezgetik, habár általában a szokásos erkölcsi és szexualitással kapcsolatos kérdések állnak érdeklődésük középpontjában. 

Szerinte a reevangelizálás ambíciózus, de lehetséges vállalkozás, hiszen ha nem így gondolná, más hivatást választott volna. Úgy látja, fontos, hogy elmagyarázzuk, hogy a keresztény erkölcs alapján jobb lehet a társadalom – írja a CNA. 

Magyar Kurír (szg) 

Kövesse a Magyar Kurírt a Facebookon is!