Meisner bíboros a krakkói érseknek ajándékozza a pápa-mozaikot

Kitekintő – 2005. augusztus 26., péntek | 15:00

II. János Pál pápa mozaikképét, amely mintegy 100 000 fiatal fotójából áll, Dziwisz érsek kapja meg ajándékba.

A kölni érsek, Joachim Meisner bíboros a mozaikképet személyesen adja át Stanislaw Dziwisznek – Krakkó új érsekének, II. János Pál pápa egykori magántitkárának –, akit augusztus 27-én, szombaton iktatnak be hivatalába.

A mozaikkép a „domradio” és az Ifjúsági Világtalálkozó kezdeményezésére jött létre, s a találkozó alatt a Dómfórum homlokzatán függött.

A fiatalok már hónapokkal korábban interneten keresztül tölthették fel fényképeiket, amelyekből a technika segítségével egy óriásmozaikot hoztak létre. A megadott weboldalon van még lehetőség képek feltöltésére, mert a mozaikot folyamatosan bővítik.

wwww.kath.net/MK