A Népszabadság (3.o.) Palotákból nem kér Ferenc pápa, a Magyar Hírlap (6.o.) Nem költözik az apostoli palotákba az egyházfő címekkel számolnak be arról, hogy a Corriere della Sera című olasz napilap közölte: Ferenc pápa a Szent Márta-házban marad, s nem költözik be a pápai lakosztályba. Ezt levélben írta meg a Szentatya egy barátjának, egy argentin papnak, aki egy Buenos Aires-i plébánián felolvasta a hívőknek. A levélben Jorge Mario Bergoglio, az argentin főváros volt érseke a megválasztása óta eltelt hetekről számolt be, hangsúlyozva, hogy megpróbálja megőrizni ugyanazt az életmódot, melyet Buenos Airesben követett. Leszögezte: „Ha az én életkoromban váltanék, nevetséges lenne.” Ezért döntött úgy, hogy a vatikáni Szent Márta-házban marad, ahová még bíborosként a pápaválasztó konklávéra költözött be.
A Hetekben („Van… 22-24.o.) Roger Scruton konzervatív angol filozófus nyilatkozik, aki közelmúltbeli, budapesti előadásában a nemzet mellett a közös vallást is említette, mint összetartó erőt, európai alapot. Szerinte nem egészen az a helyzet, hogy az emberek nem hisznek már Istenben. „A britek többsége például nem jár templomba, de kétharmaduk istenhívő. Természetesen nem lehet újjáéleszteni a vallást, ha kihal. A görög istenségekben sem fogunk újra hinni. Lehetséges, hogy a kereszténységnek vége lesz – ettől még nem a politikusok feladata, hogy megöljék.”
A Népszabadság (Vádemelés… 2.o.) beszámolója szerint sikkasztás és csalás miatt vádalt emelt az ügyészség egy 57 éves, Nógrád megyei plébános ellen, aki öt éven át rendelkezett sajátjaként Kutasó és Bokor egyházközségének civil jövedelempótlékával, több mint hárommillió forintos kárt okozva a Váci Egyházmegyének és két embernek.
A Magyar Nemzetben (15.o.) Szathmáry István Pál A tartótiszt és a katarzispótlék címmel számol be Varga Ágota kedden bemutatott, A tartótiszt című dokumentumfilmjéről, amelyben egy nyugalmazott alezredes beszél a múltjáról, aki a Belügyminisztérium (a római katolikus egyházzal szembeni elhárításért felelős) III-III-1-A alosztályának volt a vezetője. A filmben találkozik a megfigyelt és társaik által besúgott egyházi emberekkel is. A cikkíró beszámolója szerint az egykori tartótiszt az esztergomi ferences gimnáziumban lelkesen idézte fel az őt fogadó Reisz Pálnak, a gimnázium akkori igazgatójának az állambiztonsági órák emlékét. Reisz Pál azonban „nosztalgiázás helyett szembesít: megnyomorított életekről, gyanús körülmények között elhunyt rendtársakról, a bizalmatlanság légköréről, meg eszközként használt diákokról.” A tartótiszt a következő kérdéssel búcsúzik: „ha valami gond van, önt itt meg lehet találni, ugye?” Reisz Pál atya megnyugtatja: „lelki kérdések esetén itt megtalálja.” Balás Béla kaposvári megyéspüspök szintén higgadt marad a találkozáskor, de keményen fogalmaz: „Ha mi hagytuk volna, akkor úgy elintézték volna a magyar ifjúságot, hogy mostanra írmagja sem maradt volna semmiféle érték- vagy vagyontiszteletnek, egymás megbecsülésének.” A tudósító szerint a püspök „Lemondó kézmozdulata is beszédes, amit a tartótiszt távozásakor tesz: ez az ember sosem fogja megérteni, hogy valójában mit is tett. Valamiféle katarzispótlék azért marad a végére: a rendszer egykori eminense beismeri, hogy a találkozások is megerősítették benne a felismerést: mindaz, amit tettek, felesleges volt. De ezért még nem jár feloldozás.”
A Magyar Hírlap (Fejlesztések… 2.o.) közli, hogy sikeresen befejeződött a kutatás-fejlesztési és oktatásiinfrastruktúra-fejlesztési európai uniós projekt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem információs karán. Szolgay Péter dékán elmondta: a projekt hozzájárult ahhoz, hogy karuk új neve Információs Technológiai és Bionikai Kar legyen. A dékán közölte azt is, hogy elnyerték a kutatókar besorolást. A most záruló projekt összköltségvetése 241 millió forint volt, amelyből a pályázati támogatás 205 milliót tett ki.
Magyar Kurír