Külföldi hírek
A Magyar Nemzet (10.o.) Bíráló egyházi üzenetek című beszámolója kiemeli: „Németország és Nagy-Britannia nagy egyházainak vezetői a karácsonyi ünnepek során rendhagyó prédikációkkal és üzenetekkel lepték meg híveiket. Szerintük a gazdasági válság idején a pénzintézetek vezetői és kormányaik azt bizonyították, hogy az anyagi értékek bálványimádata elérte végső határát, miközben milliárdokat szánnak a minél nagyobb haszonra leső bankok megmentésére, szemet hunynak a társadalom morális züllése fölött… Németországban mind a római katolikusok, mind az evangélikusok vezető személyiségei elítélték a pénz hatalmának elburjánzását, a profit utáni vágy oltárán feláldozott emberiességet, és kiálltak egy igazságosabb világ, a szolidaritás gondolata mellett… Nagy-Britanniában Carlisle, Durham, Hulme, Manchester és Winchester püspökei a The Sunday Telegraph konzervatív vasárnapi lapnak adott külön interjúikban meglepően keményen bírálták Gordon Brown munkáspárti kormányát. Angliában szokás volt ugyan a Konzervatív Párttal rokonszenvezőnek titulálni az anglikán egyházat, azonban az elmúlt évtizedek alatt az anglikán klérus egésze a politikai baloldal felé tolódott… A püspökök igazat adnak a konzervatív ellenzéknek abban, hogy a kormány szemet huny a társadalom züllése fölött, és ezzel aláássa a közerkölcs legszilárdabb alapját, a stabil családi életet. Ebben egyébként sokan az anglikán egyházat is elmarasztalják, mert a család intézményét fenyegető erkölcsi kérdésekben túlságosan hajlik a kompromisszumra.”
A Népszava (2.o.) Vérfürdő a kongói templomban címmel ad hírt arról, hogy negyvenöt civil életét oltották ki ismeretlen tettesek egy kelet-kongói templomban karácsony másnapján. Feltehetően ugandai lázadók voltak a támadók, akik bozótvágó késekkel kaszabolták le a katolikus templomban összegyűlt híveket. Az ENSZ kongói emberi jogi irodája szerint az ugandai lázadók karácsonykor közel kétszáz embert öltek meg Északkelet-Kongóban. Az ünnepek alatt falvakat támadtak meg, lemészároltak mindenkit, aki csak útjukba került, felgyújtották a házakat is. Az Úr Ellenállási Hadserege (LRA) tagadja a vádakat. Az LRA két évtizede működik.
Hazai hírek
A Népszabadság (Evangélikus segítség 4.o.) és a Magyar Nemzet (Kitörési lehetőség 2.o.) is idézi Ittzés Jánost, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspökét, aki közölte: az evangélikus egyház igyekszik együttműködni a települések önkormányzataival hitéleti és szociális tevékenysége során, ez kitörési lehetőséget nyújt számára a hívek szolgálatában. A püspök rámutatott: az egyházközségi létszámok az ország demográfiai folyamataihoz hasonlóak, azaz jellemző az elöregedés, bár jó néhány helyen egyre több fiatal jár a gyülekezetekbe.
Magyar Kurír