Nemzetközi bioetikai folyóirat indul Rómában

Kitekintő – 2008. május 29., csütörtök | 16:43

A Studia Bioethica című új folyóiratot május 29-én mutatták be a sajtó munkatársainak Rómában a Regina Apostolorum Pápai Egyetemen.

Az új folyóiratot a Pápai Egyetem adja ki. Itt alakult meg 2001-ben a világ első bioetikai fakultása, válaszul II. János Pál Evangelium Vitae kezdetű enciklikájában megfogalmazott gondolatára, hogy hatékony stratégiával dolgozzunk az emberi élet védelméért. Az ő emlékének szentelik a nemzetközi folyóirat első számát, amelynek témája: II. János Pál és kapcsolata a bioetikával.

Az első számban Gonzalo Miranda, a folyóirat igazgató-főszerkesztője a II. János Pál és XVI. Benedek tanítása közötti folytonosságról közöl cikket. Interjút olvashatnak továbbá három kiemelkedő bioetika-szakértővel: Javier Lozano Barragán bíborossal, Elio Sgreccia püspökkel és Ersilio Tonini bíborossal – írja a Radio Vaticana.

Magyar Kurír