Ökumenikus imanap Esztergomban

Hazai – 2012. január 19., csütörtök | 16:03

Az ökumenikus imanyolcad minden napján hagyományosan más-más templomban imádkoznak közösen a felekezetek lelkészei és hívei. Esztergomban az imahét szerdáját „püspöki napként”, a közös imádság csúcspontjaként tartják meg.

Január 18-án este a zsúfolásig megtelt evangélikus templomban négy püspök szolgált: Paskai László bíboros, Kocsis Fülöp görögkatolikus, Steinbach József református és Szemerei János evangélikus püspök.

Különböző megközelítésekből felemelő gondolatokat hallhattak a hívek arról, hogy Krisztus legyőzte a rosszat, és így formálja át a benne hívőket. „A legszebb és leginkább ökumenikus érzés a kölcsönös jóakarat volt, amit megtapasztaltunk mind a lelkészek, mind a hívek körében. Valóban, azt a világi szemléletet, mely az emberek közötti széthúzást és bizalmatlanságot szítja, éppen a keresztények közötti összetartás tudja ellensúlyozni” – írja Papp Szabolcs a Hajdúdorogi Egyházmegye honlapján.

Magyar Kurír