A pápa £agiewnikiben betegekkel találkozott

Kitekintő – 2006. május 27., szombat | 19:03

Két titok előtt állunk: a szenvedés és az isteni irgalmasság titka előtt – mondta a Szentatya ma délután az Isteni Irgalmasság-bazilikában

A bazilikát, amelyben Szent Faustyna Kowa³ska ereklyéit őrzik, 2002 augusztusában szentelte fel II. János Pál pápa. A Szentatya itt találkozott a beteg és fogyatékkal élő emberekkel, akikkel együtt imádkozott, majd beszéde után megáldotta őket.

„Két hatalmas misztérium előtt állunk – mondta a Szentatya: a szenvedés és az isteni irgalmasság misztériuma előtt. Első pillantásra úgy tűnhet, hogy ez a két dolog – a szenvedés és az irgalmasság – egymásnak ellentmondó, egymással ellentétes fogalmak. De ha a hit fényében szemléljük mindezt, akkor látjuk, hogy ez nem így van.”

„Ti, kedves betegek, akik testi és lelki szenvedéseket éltek át, és a szenvedésben egyesültök Jézus Krisztussal, beszédes tanúi vagytok az isteni irgalmasságnak. Ti tanítotok bennünket arra, hogy nincs annál mélyebb hit, élőbb reménység és szeretet, mint amikor egy ember szenvedésének közepette is bízni tud Istenben.”

RV/Magyar Kurír

Képek: Balogh Ferenc